مراسم اختتامیه المپیاد محلات و تجلیل از برترین ها و نخبگان ورزشی شهرستان کوهبنان با حضور جمعی از مسئولین در محل تالار اجتماعات شهید استاد مطهری برگزار شد.

مراسم اختتامیه المپیاد محلات و تجلیل از برترین ها و نخبگان ورزشی  شهرستان کوهبنان با حضور جمعی از مسئولین در محل تالار اجتماعات شهید استاد مطهری برگزار شد.

در این مراسم محمد رضا مهدلو فرماندار و ریاست شورای ورزش شهرستان کوهبنان گفت: ورزشکاران کوهبنانی همواره از نظر اخلاق و کسب رتبه های برتر استانی و شهرستانی زبانزد عام و خاص هستند.

وی ابراز داشت: اسلام بر سلامت جسم و روح انسان سفارش فراوانی کرده لذا باید به ورزش های سالم و حضور در میادین ورزشی روی بیاوریم که  نشاط و شادابی انسان را در پی دارد .

فرماندار کوهبنان خاطر نشان کرد: ورزشکاران کوهبنانی همواره در بازی های رزمی استان و کشور خصوصا جودو حائز رتبه های برتر شده اند شاهدیم که امروز بیش از ۱۲۰نفر از علاقمندان در این رشته ورزشی فعال هستند.

وی ضمن تاکید بر عنایت ویژه به حضور پیشکسوتان در عرصه ورزش ابراز داشت:ورزش مختص قشر و گروه همچنین سن خاصی نیست لذا از سنین کودکی تا پیری باید به این مهم توجه شود چرا که دستور اسلام است که همواره بر آموزش ورزش های اسب سواری ،تیر اندازی و کشتی تاکید دارد.

ریاست شورای ورزشی کوهبنان گفت:ورزشکاران باید در جریان رقابت مروت و جوانمردی مولای متقیان را مد نظر داشته باشند تمامی ورزشکاران که به مولا اقتدا کردند ماندگار تاریخ شدند که پوریای ولی و جهان پهلوان تختی نمونه بارز هستند.

وی خاطر نشان کرد :به برکت استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی و همت دولتمردان در بسیاری از شهرها و دهستان ها سالن های ورزشی و میادین ورزشی ساخته شده است .

مهدلو بیان داشت : شاهدیم که در حال حاضر امکانات و وسایل ورزشی در دسترس هستند و اکثر هیات های ورزشی در شهرستان تشکیل شده و فعالیت دارند .

وی تاکید داشت:باید به ورزش های همگانی که عموم مردم را در بر می گیرد توجه بیشتری صورت پذیرد و در طول سال چندین بار همایش های پیاده روی عمومی و دوچرخه سواری خصوصا برای پدر بزرگ ها که با استقبال بیشتری برخوردار است برگزار گردد.

در ادامه یاسر محسنی شهردار کوهبنان و ریاست هیات فوتبال شهرستان به نمایندگی از مسوولان هیات های ورزشی  کوهبنان گفت: ورزشکاران از جمله ارزشمند ترین اقشار هستند که شور و هیجان خاصی دارند که می توانند انرژی خود را در عرصه ورزش به نمایش بگذارند.

وی تصریح نمود: باید تلاش شود تا بر اساس نیاز و وجود علاقمندان فراوان استخر شنای سرپوشیده شهرستان با عنایت ویژه ریاست شورای ورزش شهرستان و تخصیص اعتبار ویژه تا پایان سال مالی  به بهره برداری برسد.

نماینده هیات های ورزشی شهرستان کوهبنان تاکید کرد: در حال حاضر با توجه به وفور علاقمندان برای ورزش شنا ورزشکاران کوهبنانی مجبور به حضور شهرستان های همجوار هستند که با احداث استخر شنای شهرستان هم در هزینه و هم در وقت و سوخت صرفه جویی خواهد شد و دسترسی ورزشکاران به استخر شنا در کوتاه ترین زمان ممکن صورت می پذیرد.