جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان با موضوع ازدواج و اشتغال با حضور مسئولین وجوانان برگزار شد. رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان کوهبنان  در این جلسه گفت: تشکیل باشگاه کارآفرینی و مشاوره شغلی در شهرستان را از راه‌های موثر در بحث اشتغال عنوان کرد. منصور جعفری  اظهار داشت: برای اینکه فرهنگ اشتغال و کار در […]

جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان با موضوع ازدواج و اشتغال با حضور مسئولین وجوانان برگزار شد.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان کوهبنان  در این جلسه گفت: تشکیل باشگاه کارآفرینی و مشاوره شغلی در شهرستان را از راه‌های موثر در بحث اشتغال عنوان کرد.

منصور جعفری  اظهار داشت: برای اینکه فرهنگ اشتغال و کار در جامعه نهادینه شود و سرمایه‌گذاران با میل و رغبت به این سمت و سو گام بردارند، باید برگزاری جشنواره‌های کارآفرین در دستور کار قرار گیرد.

وی ابراز داشت: حمایت ویژه از فعالیت‌‌ تشکل بانوان، تشکیل کمیته تخصصی اشتغال با حضور مسئولان دستگاه‌های اجرایی و تخصیص وام‌های مورد نیاز، ارائه گزارش‌های ماهانه فنی و حرفه‌ای در راستای اشتغال، برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه دختران و زنان متقاضی راه‌اندازی مشاغل خانگی از جمله مسائلی است که باید در بحث اشتغال مورد توجه قرار گیرد.

جعفری تشکیل باشگاه کارآفرینی و مشاوره شغلی در شهرستان کوهبنان، ارائه تسهیلات لازم برای راه‌اندازی مشاغل خانگی از طرف صندوق کارآفرین مهر امید و حمایت ویژه جهاد کشاورزی و فنی و حرفه‌ای از متقاضیان احداث گلخانه را از دیگر راه‌های موثر در بحث اشتغال عنوان کرد.

وی تأکید کرد: راه‌اندازی سایت ویژه اشتغال، ارائه خدمات مشاوره‌ای و آموزشی در مورد شناساندن رشته‌های مختلف تحصیلی در آستانه انتخاب رشته از طرف آموزش و پرورش را از جمله مباحثی دانست که باید در بحث راه‌اندازی شغل‌های جدید مورد توجه قرار گیرند.

جعفری خاطرنشان کرد: در بحث ازدواج نیز نسبت به تشکیل کمیته سامانه تسهیل ازدواج، حمایت جدی از مجمع خیران ازدواج آسان، برگزاری کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی مدنظر قرار گیرد.

محمدمهدی رحمانی مسئول بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج کوهبنان نیز گفت: سپاه پاسداران همه ساله در بحث اقتصاد مقاومتی وام‌هایی را اختصاص می‌دهد، اما در سال جاری با توجه به تأکید مقام معظم رهبری فعالیت گسترده‌تری را آغاز کرده است.

وی تصریح کرد: در راستای پرورش دام سنگین، آبزیان، زنبور عسل، پرورش طیور، گیاهان دارویی و گلخانه‌ای، صنایع دستی، شیرینی‌پزی تسهیلاتی را در نظر گرفته است.

منبع/خبرگزاری فارس

 

img_0878 img_0871 img_0873