دیدار مسئولان ورزشی کوهبنان با خانواده شهید محمد یوسف‌زاده

انتشار: سه شنبه, 19 اردیبهشت 1396 / ساعت 10:27:34 |
کد خبر: 6157 |
بدون دیدگاه
پرینت این برگه
Email This Post

به مناسبت هفته جوان و ولادت حضرت علی‌اکبر(ع)  رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان به همراه  جمعی از مسئولان هیئت‌های ورزشی، کارشناس امور جوانان، نماینده بانوان ورزشکار کوهبنان و خبرنگاران با خانواده شهید محمد یوسف‌زاده دیدار و گفتگو کردند پدر شهید یوسف‌زاده در این دیدار گفت: محمد فرزند سوم خانواده است و سوم فروردین سال […]

به مناسبت هفته جوان و ولادت حضرت علی‌اکبر(ع)  رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان به همراه  جمعی از مسئولان هیئت‌های ورزشی، کارشناس امور جوانان، نماینده بانوان ورزشکار کوهبنان و خبرنگاران با خانواده شهید محمد یوسف‌زاده دیدار و گفتگو کردند

پدر شهید یوسف‌زاده در این دیدار گفت: محمد فرزند سوم خانواده است و سوم فروردین سال ۱۳۴۸ در دهکده استاج از توابع شهرستان کوهبنان به دنیا آمد.

وی افزود: تحصیلات ابتدایی خود را در دبستان شهید منتظری و دوره دبیرستان را در مدرسه شهید باهنر گذراند و با اینکه در کنار جبهه و جنگ، درس می‌خواند، اما این دوران را با موفقیت به پایان رساند.

پدر شهید یوسف‌زاده ادامه داد: محمد در سال ۱۳۶۴ در مرکز دانشسرای تربیت معلم شهید دستغیب شهداد تحصیل کرد و در حقیقت در کنار درس به کسب معرفت، اخلاق و خودسازی توجه خاصی داشت.

وی گفت: محمد در ۱۴ سالگی به همراه دوستانش شهیدان نوح‌الله مجیدی، سیدحسن روح‌الامینی و عبدالمجید محمدحسنی با اینکه به سن قانونی نرسیده بودند با اصرار به جبهه اعزام شد و در عملیات والفجر ۳ آنچنان از خود شجاعت نشان داده بود که دوستانش می‌گفتند اصلا ترسی از خمپاره و توپ و مسلسل نداشت.

پدر شهید یوسف‌زاده عنوان کرد: در تابستان 1365 که محمد به مرخصی آمده بود، اخلاق و روحیاتش کاملا تغییر کرده بود عزم جزم داشت تا به سوی معبودش بشتابد.

وی ابراز داشت: اخلاق محمد در خانواده با دیگر فرزندانم تفاوت داشت و همیشه در حال نماز و قرآن خواندن و عبادت با خدا بود، هیچ کاری را غیر از برای رضای خدا انجام نمی‌داد.

یوسف‌زاده گفت: محمد رفتن به جبهه و جنگ را یک وظیفه الهی می‌دانست و با اینکه چند بار در طی عملیات مجروح شد، اما دست از جبهه برنداشت و چون عاشق امام خمینی (ره) بود به ندای رهبر و مقتدای خویش لبیک گفت و این راه را ادامه داد.

وی ابراز داشت: شهید محمد یوسف‌زاده پس از هفت ماه رزم متوالی در حالی که عضو داوطلب گردان غواص بود در تاریخ چهارم دی ماه ۱۳۶۵ در جنوب ام‌الرصاص در عملیات کربلای ۴ به شهادت رسید.

دیدار مسئولان ورزشی کوهبنان با خانواده شهید محمد یوسف‌زادهدیدار مسئولان ورزشی کوهبنان با خانواده شهید محمد یوسف‌زاده

دیدار مسئولان ورزشی کوهبنان با خانواده شهید محمد یوسف‌زاده

لینک کوتاه مطلب : https://varzeshkouhbanan.ir/?p=6157

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 5 =

تماس با ما

۹۷۷۹۶۵

۸۹۸۴۵۶۳۵

enemad logo-samandehi ۲۳۱۱۳۳۱۲ ۴۳۵۵۴۳۳b Untitled ۳۲۴۳۲۵b ۲۳۱mnb89-52355