?تبریک رییس هیئت جودو شهرستان کوهبنان به مناسبت ۲۸اکتبر روز جهانی جودو حسین قاسمی با تبریک این روزبه جامعه جودو کشور و به ویژه جودوکاران شهرستان کوهبنان اظهار کرد: ۲۸ اکتبر مصادف با زادروز جیگاروکانو بنیانگذار جودو جهان می باشد که از سوی فدراسیون جهانی به عنوان روز جهانی جودو نامگذاری شده است. وی با […]

?تبریک رییس هیئت جودو شهرستان کوهبنان به مناسبت ۲۸اکتبر روز جهانی جودو

حسین قاسمی با تبریک این روزبه جامعه جودو کشور و به ویژه جودوکاران شهرستان کوهبنان اظهار کرد: ۲۸ اکتبر مصادف با زادروز جیگاروکانو بنیانگذار جودو جهان می باشد که از سوی فدراسیون جهانی به عنوان روز جهانی جودو نامگذاری شده است.
وی با بیان اینکه فلسفه وجودی جودو تواضع است، عنوان کرد: توجه ویژه به شاخصه اخلاقی چون احترام، تعظیم جودوکاران در حین فراگیری این هنر رزمی و ادای احترام مداوم ورزشکار به استاد، حریف مقابل و داوران در حین مسابقات خود نماینگر این است که پرداختن به ورزش جودو در کنار تقویت قدرت جسم و روح ورزشکار، تواضع و فروتنی را در انسان پرورش می دهد.
رییس هیات جودوکوهبنان ادامه داد: علاوه بر اینها، قدرت بالای جسمی که یک جودوکار در حین فراگیری فنون رزمی بدست می آورد، اعتماد به نفس، خودباوری، جدیت و آمادگی برای مواجه با دشواری های زندگی را در کنار نرمش، لطافت،احترام و تواضع را در او تقویت می کند.
وی اظهار کرد: بر اساس آماری که از سوی فدارسیون جهانی منتشر شده روزانه ۲۰ میلیون جودوکار در ۱۹۵ کشور عضو ijf به تمرین جودو می پردازند که همین موضوع باعث شده این رشته به عنوان یک ابزار آموزشی قوی برای زندگی بهتر و احترام به یکدیگر در اختیار مربیان در سراسر جهان قرارگیرد.

?روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان کوهبنان