با حضور دکتر امیری خراسانی از سامانه اماکن ورزشی و طرح تکمیلی توسعه ورزش قهرمانی استان رونمایی شد.   به گزارش واحد خبر اداره کل ورزش و جوانان استان کرمان؛ با حضور دکتر امیری خراسانی از سامانه اماکن ورزشی و طرح تکمیلی توسعه ورزش قهرمانی استان رونمایی شد. دکتر امیری خراسانی گفت: در سال ۹۳ […]

با حضور دکتر امیری خراسانی از سامانه اماکن ورزشی و طرح تکمیلی توسعه ورزش قهرمانی استان رونمایی شد.

 
به گزارش واحد خبر اداره کل ورزش و جوانان استان کرمان؛ با حضور دکتر امیری خراسانی از سامانه اماکن ورزشی و طرح تکمیلی توسعه ورزش قهرمانی استان رونمایی شد.
دکتر امیری خراسانی گفت: در سال ۹۳ طرح توسعه ورزش استان افتتاح شد که این طرح یکسری مشکلات را به همراه داشت و سعی کردیم بعد از برطرف کردن این مشکلات طرح تکمیلی را براساس شرایط روز طراحی کنیم.
وی ادامه داد در طرح توسعه تمامی رشته های آسیایی، المپیکی و به خصوص رشته های پارالمپیکی و پاراآسیایی را دیده ایم و براساس ۸ منطقه اقتصاد مقاومتی تقسیم بندی منطقه ای انجام شده است و امیدورایم بتوانیم روند بهتری را برای این طرح مشاهده کنیم.
وی با اشاره به برنامه چشم انداز های این طرح گفت: در برنامه های کوتاه مدت هدف بازی های آسیایی و پاراآسیایی ۲۰۱۸ جاکاراتا اندونزی و بازی های المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو ژاپن و در برنامه های میان مدت استعداد پروری بازی های آسیایی و پارا آسیایی ۲۰۲۲ و المپیک و پارا المپیک ۲۰۲۴ و در بخش استعداد یابی هم برنامه های بلند مدت بازی های آسیایی و پارا آسیایی ۲۰۲۶ و ۲۰۲۸ المپیک و پارا المپیک خواهد بود.
مدیر کل ورزش و جوانان استان کرمان از حضور حداقل ۳ نماینده کرمانی در بازی های آسیایی خبر داد و گفت: اگر اتفاق خاصی رخ ندهد و ورزشکاران دچار آسیب دیدگی و مسائل دیگر نشوند و با توجه به پتانسیل بالایی که ورزشکاران کرمانی در رشته هایی مانند کاراته دارند امیدواریم بتوانیم در بازی های المپیک ۲۰۲۰ اولین مدال طلای المپیک رابگیریم.
دکتر امیری خراسانی ادامه داد خیالمون از بازی های پارا آسیایی و پارا المپیک همیشه راحت هست چون پرچم کرمانی ها در این مسابقات همیشه بالاهست.
مدیر کل ورزش و جوانان با اشاره به رونمایی از سامانه اماکن ورزشی گفت: هدف از طراحی این سامانه کمک به گسترش ورزش همگانی است و در این سامانه اماکن ورزشی حوزه اداره کل ورزش و جوانان ، وزارت ورزش و جوانان و اماکنی که دارای مجوز هستند معرفی خواهند شد تا مردم اطلاعات لازم و کاملی از فضاهای ورزشی و اماکن ورزشی داشته باشند و به سادگی بتوانند نزدیک ترین مکان ورزشی محل زندگی خود را شناسایی و انتخاب نمایند.
وی همچنین ضمن اشاره به تشویق مردم به سوی اماکن ورزشی گفت: با استفاده از این سامانه ورزشکاران و والدین می توانند باکسب اطلاعات از مکان های ورزشی، در فضا های امن ورزشی شرکت کنند.
مدیر کل ورزش و جوانان بیان کرد: با استفاده از سامانه اماکن ورزشی در صدد کمک به تبلیغ برای باشگاه های فعال هستیم و به دنبال رتبه بندی و درجه بندی باشگاه ها برای بالا بردن کیفیت باشگاه های ورزشی هستیم.