به مناسبت هفته جوان و ولادت حضرت علی‌اکبر(ع)  رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان به همراه  جمعی از مسئولان هیئت‌های ورزشی، کارشناس امور جوانان، نماینده بانوان ورزشکار کوهبنان و خبرنگاران با خانواده شهید محمد یوسف‌زاده دیدار و گفتگو کردند پدر شهید یوسف‌زاده در این دیدار گفت: محمد فرزند سوم خانواده است و سوم فروردین سال […]

به مناسبت هفته جوان و ولادت حضرت علی‌اکبر(ع)  رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان به همراه  جمعی از مسئولان هیئت‌های ورزشی، کارشناس امور جوانان، نماینده بانوان ورزشکار کوهبنان و خبرنگاران با خانواده شهید محمد یوسف‌زاده دیدار و گفتگو کردند

پدر شهید یوسف‌زاده در این دیدار گفت: محمد فرزند سوم خانواده است و سوم فروردین سال ۱۳۴۸ در دهکده استاج از توابع شهرستان کوهبنان به دنیا آمد.

وی افزود: تحصیلات ابتدایی خود را در دبستان شهید منتظری و دوره دبیرستان را در مدرسه شهید باهنر گذراند و با اینکه در کنار جبهه و جنگ، درس می‌خواند، اما این دوران را با موفقیت به پایان رساند.

پدر شهید یوسف‌زاده ادامه داد: محمد در سال ۱۳۶۴ در مرکز دانشسرای تربیت معلم شهید دستغیب شهداد تحصیل کرد و در حقیقت در کنار درس به کسب معرفت، اخلاق و خودسازی توجه خاصی داشت.

وی گفت: محمد در ۱۴ سالگی به همراه دوستانش شهیدان نوح‌الله مجیدی، سیدحسن روح‌الامینی و عبدالمجید محمدحسنی با اینکه به سن قانونی نرسیده بودند با اصرار به جبهه اعزام شد و در عملیات والفجر ۳ آنچنان از خود شجاعت نشان داده بود که دوستانش می‌گفتند اصلا ترسی از خمپاره و توپ و مسلسل نداشت.

پدر شهید یوسف‌زاده عنوان کرد: در تابستان ۱۳۶۵ که محمد به مرخصی آمده بود، اخلاق و روحیاتش کاملا تغییر کرده بود عزم جزم داشت تا به سوی معبودش بشتابد.

وی ابراز داشت: اخلاق محمد در خانواده با دیگر فرزندانم تفاوت داشت و همیشه در حال نماز و قرآن خواندن و عبادت با خدا بود، هیچ کاری را غیر از برای رضای خدا انجام نمی‌داد.

یوسف‌زاده گفت: محمد رفتن به جبهه و جنگ را یک وظیفه الهی می‌دانست و با اینکه چند بار در طی عملیات مجروح شد، اما دست از جبهه برنداشت و چون عاشق امام خمینی (ره) بود به ندای رهبر و مقتدای خویش لبیک گفت و این راه را ادامه داد.

وی ابراز داشت: شهید محمد یوسف‌زاده پس از هفت ماه رزم متوالی در حالی که عضو داوطلب گردان غواص بود در تاریخ چهارم دی ماه ۱۳۶۵ در جنوب ام‌الرصاص در عملیات کربلای ۴ به شهادت رسید.