به گزارش خبرگزاری فارس از کوهبنان، همزمان با ایام ولادت با سعادت حضرت علی (ع) همایش دو‌چرخه‌سواری پدربزرگ‌ها با حضور مسئولان شهرستانی و جمعی از پدر‌بزرگ‌های دوچرخه‌سوار در کوهبنان برگزار شد. دوچرخه‌سواران پس از رکاب زدن مسیر چهار کیلومتری و طی مسیر از میدان فرمانداری، بلوار آزادی، میدان شهدا و بلوار شهدا خود را به […]

به گزارش خبرگزاری فارس از کوهبنان، همزمان با ایام ولادت با سعادت حضرت علی (ع) همایش دو‌چرخه‌سواری پدربزرگ‌ها با حضور مسئولان شهرستانی و جمعی از پدر‌بزرگ‌های دوچرخه‌سوار در کوهبنان برگزار شد.

دوچرخه‌سواران پس از رکاب زدن مسیر چهار کیلومتری و طی مسیر از میدان فرمانداری، بلوار آزادی، میدان شهدا و بلوار شهدا خود را به حرم مطهر امامزاده سلیمانشاه رساندند و نسبت به غبارروبی، عطرافشانی و گلباران قبور مطهر شهدا اقدام کردند.

جواد مجیدی مسئول هیئت دوچرخه‌سواری شهرستان کوهبنان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس بیان داشت: از سال ۸۳ به همت جمعی از دوستان و موافقت مسئولان تربیت بدنی شهرستان نسبت به راه‌اندازی هیئت دوچرخه‌سواری در کوهبنان اقدام شد که با استقبال بسیار گسترده دوچرخه‌سواران مواجه شدیم.

وی خاطر نشان کرد: این هیئت طی ۱۰ سال فعالیت خود توانسته بیش از ۳۰۰ نفر از علاقمندان به این ورزش سالم را از قشر نونهال تا پدربزرگ‌ها به خود جذب و در بسیاری از مسابقات شهرستانی و استانی شرکت کند و حائز رتبه‌های برتر شود.

مجیدی افزود: همه ساله در آستانه میلاد حضرت علی (ع) همایش دوچرخه‌سواری پدربزرگ‌ها در سطح شهرستان کوهبنان برگزار می‌شود که با استقبال بسیار خوب ورزشکاران این رشته مواجه است.

وی گفت: در دهمین همایش دوچرخه‌سواری از گروه‌های مختلف شرکت دارند که کوچکترین آنان چهار سال و مسن‌ترین آنان حدود ۸۵ سال سن دارد.

مسئول هیئت دوچرخه‌سواری شهرستان کوهبنان اظهار داشت: از ابتدای فعالیت این هیئت دوچرخه‌سواران کوهنبان هر صبح جمعه مسیر سه کیلومتری تا مهدیه ده خواجه را طی می‌کنند.

وی بیان داشت: با همکاری مسئولان شهرستانی همایش‌های مختلف دوچرخه‌سواری در مناسبت‌های ملی و مذهبی از جمله ۱۳ آبان، ۲۲ بهمن، سوم خرداد، نیمه شعبان، ولادت حضرت علی (ع) و … برگزار می‌شود.

مسئول هیئت دوچرخه‌سواری کوهبنان گفت‌: تاکنون چند اردوی سیاحتی – زیارتی با همکاری دفتر امام جمعه، فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج، تربیت بدنی و شهرداری در شهرهای مشهد مقدس و قم برگزار شده است.

وی گفت: اعضای هیئت دوچرخه‌سواری کوهبنان تاکنون چند مرحله در مسابقات قهرمانی استان و شهرستانهای مجاور شرکت کردند و حائز رتبه‌های برتر شده‌ و به مراحل کشوری راه یافته‌اند.